Projektowanie szpitali jest zawsze sprawą życia i śmierci: trzeba projektować tak, aby nie narażać pacjentów na niebezpieczeństwo – mówił architekt Michał Grzymała-Kazłowski w trakcie sesji „Architektura i budownictwo w sektorze medycznym” podczas IX Forum Rynku Zdrowia.

Architekt zwrócił uwagę, że dobry projekt medyczny powinien być też oszczędny, ekonomika procesu projektowania, budowania i użytkowania ma być zatem optymalna. Aby sprawdzić, czy cel zostanie osiągnięty, powstają najpierw obiekty wirtualne. Na tym etapie można „przećwiczyć” przy komputerze, jak będzie funkcjonował szpital.

– W krajach Europy Zachodniej poświęca się na projektowanie o wiele więcej czasu niż u nas. Architekci mają świadomość, że większa uwaga skupiona na tym działaniu będzie korzystnie wpływała na całą realizację inwestycji – wyjaśnił Michał Grzymała Kazłowski, prezes Archimed Sp. z o.o., właściciel Med Factory Sp. z o.o.

Cały artykuł zamieszczono na stronie: http://www.rynekzdrowia.pl/Inwestycje/Jak-architekt-z-inwestorem-trudna-sztuka-medycznego-projektowania-i-budowania,135334,3,0.html

 

 

2013

Raport z IV Forum Marketingu, Komunikacji i PR w Ochronie Zdrowia.

czytaj dalej...
ZDJĘCIE MICHAŁA

Michał Grzymała-Kazłowski as expert in discusion on Forum Rynku Zdrowia

czytaj dalej...

Wykład na konferencji Projektowanie Obiektów Medycznych

czytaj dalej...